paweliwanicki.pl

kaskader kierowca

kaskader kierowca

Lata wojny

Służąc jednocześnie jako dowódcy w United States Navy w czasie II wojny światowej, Ford filmów dokumentalnych dla Departamentu Marynarki Wojennej. W tym czasie mógłby wygrać dwa kolejne Oscary za pół-dokumentalny Bitwa o Midway (1942) oraz do filmu propagandowego grudnia 7 (1943). Po zakończeniu wojny, Ford został kontradmirał w United States pępka Reserve.

Sukces nagradzanego

John Ford miał przyjemność pracować z najlepszymi gwiazd filmowych swojej epoki, a oni z nim. W sumie Ford był do wygrania sześć Oscary z czterech bycia dla najlepszego reżysera. Nadal posiada rekord najbardziej najlepszego reżysera nagród i był pierwszym, aby wygrać kolejne wyróżnienia w 1940 roku przez The Grapes of Wrath aw 1941 na jak Zielona Czy My Valley.

kaskader kierowca

Co ciekawe, choć zauważyć, jako jeden z największych dyrektora westerny, Ford zdobył Oscary nie dla tych wysiłków. Był jednak nominowany jako najlepszy reżyser za 1939 filmowej Dyliżans, który przekazał pierwszy poważny obraz główną rolę John Wayne.

Johna Forda ogromny talent reżyserski będzie również prowadzić do jego istoty jako pierwszy otrzymał nagrodę Amerykańskiego Instytutu Achievement Życie jak również są przyznawane Prezydenckim Medalem Wolności przez prezydenta USA Richarda Nixona.

Carl DiNello jest Blogger, którego pasją jest historia Hollywood a te filmy od 1920 – 1950, które tworzą tę bogatą historię.

Hollywood Movie Memories … Filmy do zapamiętania i odkrycia!

Artykuł dzięki: