paweliwanicki.pl

hinduski kaskader

hinduski kaskader

John Ford – The Making of a Great American reżyser

John Ford jest jednym z czołowych nagrodzony Oscarem reżyserów amerykańskich. Jego imponujące i wpływowy styl reżyserski włączyła adaptacje klasycznych 20. wieku amerykańskich powieści jak The Grapes of Wrath wraz z jednymi z najbardziej ekscytujących westernów w historii kina. Ford imponująca kariera reżyserska zawiera więcej filmów niż mogłyby być wymienione tutaj, a jego stosowanie ogłuszania kinematografii jest legendarna.

Urodził się w Cape Elizabeth, Maine w dniu 1 lutego 1894 roku, Jan był dziesiątym z jedenastu dzieci w jego rodzinie. Dorastał w obszarze Munjoy Hill Portland, Maine próbuje swoich sił w hodowli, rybołówstwa, prowadzenia sedana, a nawet nieco dabbling w polityce służącej jako radnego.

W dniu 3 lipca 1920 roku, John poślubił Mary McBryde Smith. Mieli dwoje dzieci i pozostawał w związku małżeńskim aż do śmierci w dniu 31 sierpnia 1973 r.

hinduski kaskader

Początek jego kariery

Śladami starszego brata Franka, który był wybitny aktor i reżyser w swoim własnym prawie, Jan przeniósł się do Hollywood w 1914 roku rozpoczął pracę nad filmami brata, Franka jako złota rączka, kaskader, a czasami nawet aktorem. Chcąc utworzyć nazwę dla siebie, John rozpoczął karierę w Universal Studios kierowanie filmy nieme. To był pracowity okres w Forda karierze wyreżyserował 62 filmów krótkometrażowych i możliwości między 1917 a 1928 r.

W 1920 roku, Ford opuścił Uniwersalny podpisać z pracowni William Fox gdzie wyreżyserował swój pierwszy poważny sukces Iron Horse w 1924. Ten historyczny dramat opowiada historię pierwszej kolei transkontynentalnej i była epicka przedsięwzięciem. Nakręcony na miejscu w Sierra Nevada film udał się jeden z najlepszych dochodowych filmów dekady. Było to w czasie 1920 roku, że Ford nie został prezesem Motion Picture Directors Association, późniejszy Directors Guild of America.

Artykuł dzięki: