paweliwanicki.pl

kaskaderka konna

W 2008 roku magazyn Newsweek nazwał go jednym z 50 najbardziej wpływowych ludzi na świecie. On ożenił się z ukochaną z dzieciństwa, Gauri, z którą ma syna i córkę.

Amitabh Bachchan

Jeśli Shahrukh Khan jest królem, a następnie Amitabh jest bogiem. Jego 1975 film Sholay, pierwszy „Curry zachodnie” (indyjska wersja Spaghetti western), jest jednym z najbardziej lubianych filmów Bollywood kiedykolwiek. W tym samym roku pojawił się w Deewaar, przełomowym filmie, która ustanowiła go jako „wściekły młody człowiek,” typ charakteru, który odzwierciedla frustrację i rozczarowanie czasów. Amitabh udał się do programu Excel w dramat, akcja, romans, i komedii, czyniąc go kwintesencją „masala” aktorem. Po tym jak został prawie zabity w 1982 roku z powodu urazu poniesionej podczas sceny walki, zrobił nieudanych wypraw w polityce i biznesie, a potem walczyli przez lata na powrót w filmie, ale powrót zrobił. W 2000 roku został gospodarzem wersji Indii serialu telewizyjnego, który chce być milionerem? i sukces-niektóre filmu komercyjnego, niektóre krytyczne, a następnie, w tym Czasem słońce (2001), Bunty i Babli (2005), Sarkar (2005), Nigdy nie mów żegnaj (2006), Baabul (2006) oraz Eklavya (2007 ). On jest żonaty z aktorką Jaya Bhaduri i ich syn jest aktor Abhishek Bachchan, który jest żonaty z aktorką Aishwarya Rai.

Aamir Khan

Aamir jest uważany za „poważne” aktor wielkich chanów i powszechnie uważany za najbardziej utalentowanego indyjskiej gwiazdy w kategoriach zwykłej zdolności aktorskie. Podczas gdy on był w mnóstwo hitów komercyjnych, on zawsze miał skłonności artystyczne, a jego projekty są zwykle najwyższej jakości. Karierę rozpoczął jako aktor dziecięcy w 1973 roku nakręcił swój pierwszy film jako osoba dorosła w 1984 roku, a po kilku nominacji, zdobył swoją pierwszą nagrodę Filmfare dla najlepszego aktora w 1996 roku na swoją kolej w Raja Hindustani w którym słynne pocałowała go w ko- gwiazda Karisma Kapoor (całowanie było na tyle rzadko, a następnie spowodować spore zamieszanie).
Artykuł dzięki: